Гришо се бори, но отстъпи на Фриц

Американският тенисист, 13-та ракета на света Тейлър Фриц спечели мача от четвъртия кръг на Мастърса в Рим над състезателя от България, 10-ата ракета на света Григор Димитров. Срещата продължи 2 часа 42 минути и завърши при резултат 6:2, 6:7 (11:13), 6:1 в полза на американеца.

По време на играта Фриц сервира 11 пъти, реализира 4 от 16 точки за пробив и направи една двойна грешка. Съперникът му направи десет подобни грешки и не реализира нито една от 11-те точки за пробив. Съперник на Тейлър Фриц в следващия кръг ще бъде победителят от срещата между Александър Зверев (Германия) и Нуно Борхес (Португалия).

По-рано от програмата за днешния ден чилиецът Алехандро Табило победи Карен Хачанов със 7:6 (5), 7:6 (10).

В следващия кръг Табило ще срещне победителя от двойката Джан Джижен (Китай) - Тиаго Монтейро (Бразилия).